Iga Świątek

Iga Świątek poznaje swoją rywalkę w absolutnie szalonym meczu! –

Absolutnie szalony mecz! Iga Świątek spotkała się z Xiyu Wang w drugiej rundzie turnieju WTA rangi 1000 w Madrycie.

Mecz trwał blisko 3,5 godziny i obfitował w mnóstwo zwrotów akcji. Wang pokonała Anę Bogdan 6:7(5), 7:6(4), 6:2, mimo że musiała bronić piłki meczowej w drugim secie.

Chinka wywierała presję na rywalce poprzez głębokie i mocne zagrania, co prowadziło do wielu błędów ze strony Bogdan. W pierwszym secie Wang prowadziła 2:0, ale Bogdan zdołała odrobić stratę i doprowadzić do remisu.

Rozpoczyna w tie-breaku, który Bogdan wygrywa 7:5, a seta 7:6. Drugi set zaczyna się podobnie, z szybkim przełamaniem Wang.

Pomimo niższego tempa meczu, Bogdan utrzymuje się i doprowadza do tie-breaka. Wang prowadzi 4:2 na zmianie stron, ale ostatecznie Bogdan wygrywa tie-break 7:5.

Trzeci set rozpoczyna się z dominacją Wang, która utrzymuje prowadzenie 3:0. Mimo prób Bogdan, Wang wygrywa seta 6:2, zapewniając sobie zwycięstwo.

Wang jest klasyfikowana na 52. miejscu rankingu WTA i doszła do finału turnieju w Austin. Mecz z Igą Świątek zostanie prawdopodobnie rozegrany w czwartek.