News

Absencja Salaha okazuje się dotkliwym ciosem dla lidera Liverpoolu – doniesienia w Przeglądzie Sportowym

Bardzo złe doniesienia dotyczące lidera Liverpoolu. Mohamed Salah, który został przetransportowany z Pucharu Narodów Afryki do Anglii w celu leczenia, będzie niezdolny do gry przez co najmniej miesiąc. Informacja ta została potwierdzona przez agenta piłkarza. Salah doznał kontuzji podczas meczu i pierwotnie mówiono, że będzie musiał pauzować przez dwa spotkania – ostatni mecz grupowy oraz mecz 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki. Zakładano, że będzie mógł pomóc Egiptowi w drodze po złoto.

Jednak aktualne prognozy są znacznie mniej korzystne. Agent zawodnika, Ramy Abbas, oświadczył, że kontuzja Salaha jest poważniejsza niż początkowo przypuszczano. Rehabilitacja piłkarza potrwa od 21 do 28 dni, a nie tylko dwa mecze. Najlepszym sposobem na to, aby Salah mógł jeszcze wziąć udział w Pucharze Narodów Afryki, jest intensywna rehabilitacja w Anglii i powrót do drużyny, gdy będzie w pełni zdrowy. Trener Liverpoolu, Jurgen Klopp, wyraził zrozumienie dla tego rozwiązania, mówiąc, że ma sens, aby Salah leczył się u ich własnych specjalistów. Klopp jest w stałym kontakcie z lekarzem klubowym i ma nadzieję, że Salah wróci jak najszybciej.

W czasie nieobecności swojej największej gwiazdy i najlepszego strzelca (18 goli we wszystkich rozgrywkach) Liverpool doskonale sobie radzi. Od momentu, gdy Salah wyjechał na PNA, The Reds awansowali w Pucharze Anglii (wygrana 2:0 z Arsenalem) i odnieśli zwycięstwo 4:0 nad Bournemouth w lidze. Wielu obserwatorów zastanawia się, jak długo drużyna będzie w stanie utrzymać wysoką formę bez swojego najlepszego zawodnika.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Bądź na bieżąco i obserwuj nas w Wiadomościach Google.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *