Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich

Impressive first jump by Aleksander Zniszczoła at the World Ski Flying Championships! A Top Ranking! – Sports Review

Aleksander Zniszczoł zajął miejsce w czołówce podczas pierwszego treningu na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich. Lider polskiej kadry poleciał aż na 210 m, co dało mu siódmą lokatę. Natomiast Dawid Kubacki zaliczył wpadkę, lądując na zaledwie 154 m.

Organizatorzy informowali najpierw o rezygnacji z rozegrania kwalifikacji, a następnie odwołano obie sesje treningowe. Treningi rozpoczęły się bardzo wcześnie, o godz. 9.00, przy wietrze i deszczu, ale warunki umożliwiły przeprowadzenie pierwszego treningu.

Na starcie sesji stanęło 55 zawodników, a Polacy mieli walczyć o skład czteroosobowej drużyny. Paweł Wąsek jako pierwszy z Biało-Czerwonych osiągnął 182 m na skoczni o rozmiarze 235. Aleksander Zniszczoł uzyskał 210 m, Kamil Stoch 197 m, Piotr Żyła 189,5 m, a Dawid Kubacki tylko 154 m. Sesję wygrał Michael Hayboeck, skacząc na odległość 224,5 m.

Następne treningi planowano na godzinę 14.00, a w sobotę miały odbyć się trzecia i czwarta seria konkursu, a w niedzielę rywalizacja drużynowa.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *