Luis Tejada

Luis Tejada nie żyje, jego legenda pozostaje wśród kibiców –

Luis Tejada nie żyje. Dla kibiców był legendą.

Piłkarz panamski, Luis Tejada, zmarł niespodziewanie w wieku 41 lat, zasłabł podczas meczu oldbojów z powodu ataku serca. Panamska Federacja Piłkarska potwierdziła tę tragiczną wiadomość. Jego śmierć to ogromna strata dla świata futbolu, zwłaszcza w Ameryce Północnej i Południowej, gdzie zyskał sławę. Tejada był kluczową postacią w drużynie narodowej Panamy i miał imponujące osiągnięcia na arenie międzynarodowej, m.in. doprowadził swoją reprezentację do finału Gold Cup w 2005 r.

Mimo że w późniejszych latach jego rola w drużynie narodowej zmalała, Tejada był obecny w kadrze, gdy Panamczycy po raz pierwszy w historii awansowali na mundial w Rosji. Zrealizował tym samym jedno ze swoich największych marzeń. Tejada zakończył karierę piłkarską prawie pięć lat przed śmiercią i skupił się na grze w meczach oldbojów.

Niestety, podczas jednego z meczów oldbojów w San Miguelito, doszło do tragicznego incydentu. Tejada zasłabł na boisku i zmarł na skutek ataku serca. Przed meczem skarżył się na bóle w klatce piersiowej. Tejada zawsze będzie pamiętany jako najskuteczniejszy strzelec w historii reprezentacji Panamy, z 43 bramkami na koncie w 108 meczach.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *