PlusLiga

Review of the PlusLiga Men’s Volleyball: Bieńko’s Record, Huber’s Skills, Jastrzębie’s Victory –

W wydarzeniu PlusLigi związane się działo iż w hicie 19. kolejki PlusLigi, mistrzowie Polski pokonali Asseco Resovię
19. kolejki PlusLigi. Siatkarze Asseco Resovii przegrali mecz z Jastrzębskim Węglem, co było już ich dwunasty porażką z rzędu.
Pomarańczowi regularnie obijają Resovię w PlusLidze, i w Pucharze Polski. Stephen Boyer, atakujący Jastrzębskiego Węgla, zdobył osiem błędów w ataku. Pomagał mu Benjamin Toniutti, jednak ciężko było odparć atak przeciwnika bez kontuzjowanych Fabiana Drzyzgi, Klemena Čebulja, Pawła Zatorskiego i Jakuba Kochanowskiego.
W drugim meczu, kapitan Aluronu CMC Warty Zawiercie ustanowił swój rekord punktowy w PlusLidze, zdobywając 26 oczek w meczu z GKS Katowice.
Mecz Lublinian z PGE GiEK Skrą Bełchatów, który zakończył się wynikiem 3:0, był ważnym krokiem w stronę ćwierćfinału. LUK postawił krok w stronę ćwierćfinału. Bełchatowianie poczuć brak swojego dwukrotnego mistrza świata, Dawida Konarskiego.
Po poprzednim kiepskim sezonie, gdy wypadli poza play-off, Bełchatowianie nie zamierzają składać broni w walce o ćwierćfinał.
Kolejnym wydarzeniem jest dokończenie 19. kolejki a najciekawiej potyczka zespołów walczących o play-off – Indykpolu AZS Olsztyn z PSG Stalą Nysa (poniedziałek, godz. 17.30).

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *