Palworld

Sukces i porażka: Gra traci 2/3 graczy w dwa tygodnie –

Ta gra straciła 2/3 graczy w ciągu dwóch tygodni. Po głośnej premierze Palworld, gracze zaczęli powoli odchodzić od gry studia Pocket Pair.

W szczytowym momencie pod koniec stycznia grało ponad dwa miliony użytkowników. Jednak nie minął nawet miesiąc, a liczba ta spadła o ponad połowę.

Aktualnie Palworld zajmuje drugie miejsce na liście najchętniej ogrywanych tytułów na Steamie, ustępując jedynie Counter-Strike’owi 2. Jednakże, jeżeli obecny trend się utrzyma, japońską produkcję inspirowaną Pokemonami może czekać kryzys.

Pomimo pierwszego sukcesu, emocje fanów szybko opadły. Obecnie w grę ten gra średnio 750 tysięcy osób, co nadal jest znaczącym wynikiem na platformie Steam.

Nietypowe jest tak szybkie porzucenie Palworld przez społeczność. Gra oferuje długoterminowe cele i wyzwania takie jak budowanie rozległych baz, osiągnięcie najwyższego poziomu oraz hodowlę tytułowych Palów, co zajmuje nawet setki godzin.

Niemniej jednak, większość osób nie została przekonana do tej produkcji, a sam fakt skojarzeń z Pokemonami nie wystarczył, aby zatrzymać przy sobie graczy. Warto zauważyć, że Palworld wciąż jest we wczesnym dostępie, co oznacza, że gracze będą mogli oczekiwać na nowości.

Jednakże, nowe dodatki wydają się konieczne, jeśli twórcy chcą utrzymać się na topowych miejscach listy najczęściej ogrywanych tytułów na Steamie.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *