Noriaki Kasai

Noriaki Kasai wraca do Pucharu Świata po 51 latach. Odważna decyzja według Przeglądu Sportowego.

51-letni Noriaki Kasai wraca do Pucharu Świata. Po rekord Świetna dyspozycja Noriakiego Kasaiego została dostrzeżona przez japoński sztab! Doświadczony skoczek wystąpi w Sapporo w ramach zmagań w Pucharze Świata. Japończyk ma 51-lat i stoi przed szansą na ustanowienie rekordu.

W zawodach Snow Brand Megmilk Cup zajął drugie miejsce. W drugim skoku poszybował na odległość 141 m, a więc cztery metry za rozmiar skoczni. Najstarszy czynny skoczek od pewnego czasu nie skacze w Pucharze Świata, wyparty przez młodszych kolegów z drużyny. W zeszłym roku skakał jedynie w zawodach w Sapporo i podobnie będzie tym razem.

Dzięki dobrej formie Kasai znalazł się w kadrze na Puchar Świata w Japonii. Do domowym konkursie jego reprezentacja może bowiem wystawić większą liczbę skoczków. Trzykrotny medalista olimpijski stanie przed szansą na zostanie najstarszym skoczkiem w historii zmagań, który zdobędzie punkty. Ostatni raz punktował w sezonie 2018/19.

W zeszłym dwa razy odpadał w Sapporo w kwalifikacjach. Japończyk będzie także śrubował największą liczbę występów w Pucharze Świata. Obecnie ma ich 569. Drugi w tej klasyfikacji Simon Ammann ma równe 500 konkursów na koncie.

Rekordowe zwycięstwo odniósł w wieku 42 lat. Kasai to trzykrotny medalista olimpijski. Zdobył srebro w Lillehammer w 1994 r. na skoczni dużej oraz medale w Soczi w 2014 r. na skoczni normalnej (srebro) i dużej (brąz). W Pucharze Świata debiutował w 1988 r. Rywalizacja w Sapporo rozpocznie się 16 lutego od kwalifikacji o godz.

8.00 czasu polskiego. Dzień później o tej samej godzinie odbędzie się konkurs indywidualny. Na niedzielę zaplanowano kwalifikacje i konkurs o godzinach kolejno 1.30 i 3.00.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *