Tennis Players

Daniił Miedwiediew is missing. And further problems are already lurking – .

Kolejne problemy już się czają dla Daniiła Miedwiediewa, który rozpoczął sezon 2024 finałem Australian Open. Turniej okazał się jednak wyczerpujący, a mimo upływu ponad dwóch tygodni od jego zakończenia, Rosjanin nadal nie powrócił do rywalizacji w ATP Tour. Po niepowodzeniu w Melbourne, musiał wycofać się z turnieju rangi 500 w Rotterdamie.

Co więcej, Miedwiediew musi mieć teraz oczy również na swoim miejscu w rankingu, gdyż istnieje ryzyko, że wkrótce wypadnie z pierwszej trójki rankingu ATP. Ekspert wskazuje, że Jannik Sinner może wkrótce zdetronizować Miedwiediewa. W minionym roku Miedwiediew doszedł do pięciu kolejnych finałów, odnosząc w nich cztery zwycięstwa i zbierając niemal maksymalną liczbę punktów.

Jednak teraz Sinner robi wielkie postępy i może szybko go zastąpić na podium rankingu. Obecnie Miedwiediew ma 495 punktów przewagi nad Sinnerem, ale ten ostatni ma szansę zmniejszyć tę różnicę podczas turnieju w Rotterdamie, gdzie jest rozstawiony z numerem jeden po wygraniu Australian Open. Ekspert podkreśla, że ewentualny spadek Miedwiediewa z pierwszej trójki rankingu byłby zasłużony, ponieważ Sinner zdaniem niego ma potencjał, by stać się czołowym zawodnikiem tenisowym, a nawet zastąpić obecnych liderów.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *