Kacper Tkocz

Tytuł: 19-latek bez lęku wskazał najsłabsze ogniwa ligi –

Wytypowałem finalistów oraz spadkowiczów z ligi. Co za konkret! Na ogół zawodnicy, ale i trenerzy uciekają od odpowiedzi na te pytania. Pytania, które z kolei uwielbiają zadawać dziennikarze, a kibice z ciekawością śledzą odpowiedzi.

Niejako “pod prąd” postanowił pójść Kacper Tkocz, który bez problemu opowiedział, kto jego zdaniem awansuje, a kto spadnie z Metalkas 2. Ekstraligi. 19-letni żużlowiec zaliczył udaną końcówkę poprzedniego sezonu. — Jeśli chodzi o moją wysoką dyspozycję, to wpłynęło na to przede wszystkim dogadanie się ze sprzętem i odpowiednie ustawienie przełożeń na tor.

Przeważnie w moim teamie jest burza mózgów, podczas której myślimy co zrobić i działamy — przyznał w rozmowie ze “Speedway Ekstraligą”. Dalszy ciąg materiału pod wideo. Potomek klanu Tkoczów, do którego należeli m.in. Stanisław Tkocz, czyli legendarny zawodnik ówczesnego Górnika Rybnik oraz Jan i Andrzej Tkocz, nie czuje presji związanej z posiadaniem utytułowanych w tej dyscyplinie przodków, ale chciałby nawiązać do ich sukcesów.

— Nie raz słyszałem teksty odnośnie mojego nazwiska, ale nie czuję z tego powodu presji, ponieważ ja jestem sobą, a tamten Tkocz był kimś innym. Wypadałoby, jednak też osiągnąć wiele w tym sporcie — rzekł. Tutaj padły dwa nazwiska. — Jeśli chodzi o start, to wskazałbym pana Janusza Kołodzieja, który ma super wyjścia spod taśmy, a jeśli chodzi o trasę, to Bartosza Zmarzlika i to byłyby moje wybory na chwilę obecną — powiedział.

Kto spadnie? Zawodnicy oraz trenerzy na ogół nie chcą bawić się w typowania dotyczące spadkowiczów oraz triumfatorów ligi. W takich sytuacjach często padają wymijające, kurtuazyjne i dyplomatyczne odpowiedzi, jak np. wszystko zweryfikuje tor, czas pokaże, faworytów jest wielu itp.

Tkocz ma jednak swoje zdanie na ten temat i podzielił się z nim w mediach. — Ciężko powiedzieć, ale myślę, że w finale będzie INNPRO ROW Rybnik i Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, a z ligi może spaść Energa Wybrzeże Gdańsk albo H. Skrzydlewska Orzeł Łódź — skwitował żużlowiec ROW-u. *Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. * *Bądź na bieżąco!

* *Obserwuj* *nas w Wiadomościach Google. *

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *