Stefan Horngacher

Były trener polskiego zespołu skoków narciarskich zaskoczył. Nagle opuścił Niemców –

Nagle opuścił Niemców Niemiecki Związek Narciarski potwierdził, że Stefan Horngacher pozostanie trenerem drużyny na kolejny sezon. Zaskoczył za to Michal Doleżal, który na własną prośbę zrezygnował z funkcji asystenta Austriaka.

Później było już nieco gorzej, ale i tak zajęli trzecie miejsce w Pucharze Narodów z niewielką stratą do sklasyfikowanych na drugiej lokacie Słoweńców. Zdobyli także brązowy medal na mistrzostwach świata w lotach.

Dwóch spośród podopiecznych Stefana Horngachera zajęło miejsca w czołowej dziesiątce “generalki”. Na trzecim miejscu uplasował się Andreas Wellinger, natomiast na dziesiątym Pius Paschke.

Tak też się stało i umowa Austriaka została podpisana na kolejny rok. Zaskakujący ruch wykonał natomiast jego asystent Michal Doleżal, który po dwóch latach współpracy na własną prośbę odszedł z niemieckiej drużyny.

Czech był zaufanym asystentem Horngachera, gdy ten w latach 2016-2019 prowadził polską kadrę. Później po trzech sezonach na stanowisku głównego szkoleniowca Biało-Czerwonych, znów dołączył do Austriaka.

Co prawda Czech nie pożegnał się z polską federacją w dobrej atmosferze, ale nie można wykluczyć scenariusza jego powrotu.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *