Metalkas 2. Ekstraliga

Conocidos los equipos para la inauguración de la 2ª Ekstraliga. Sorpresa en Rzeszów –

Mistrz świata nie załapał się do składu! Poznaliśmy składy na sobotnie mecze inauguracyjnej kolejki Metalkas 2.

Ekstraligi. Obaj wykreślili po jednym z seniorów.

Zaskoczeniem jest zwłaszcza ruch menedżera beniaminka zaplecza PGE Ekstraligi, który nie znalazł miejsca w drużynie dla dwukrotnego drużynowego mistrza świata, Petera Kildemanda. Ten drugi w zeszłym sezonie, w barwach Arged Malesy Ostrowa Wlkp., miał znacznie lepszą średnią, niż jego rodak w Wybrzeżu Gdańsk (1,552), ale szkoleniowiec PSŻ-u, Adam Skórnicki postawił jednak na doświadczenie i wybrał 32-latka.

Jepsen Jensen znany jest z tego, że początki sezonu z reguły ma bardzo dobre, więc ta decyzja może się zespołowi z Wielkopolski opłacić. Poza tym Duńczyka na mecz z ROW-em specjalnie motywować nie trzeba.

W sezonie 2021 zawodnik ten miał być ściągniętą z PGE Ekstraligi gwiazdą zespołu z Górnego Śląska, ale rozczarował, bo spisywał się bardzo nierówno, więc prezes rybniczan, Krzysztof Mrozek nie przedłużył z nim kontraktu, a na dodatek nie omieszkał puścić kilku niepochlebnych komentarzy pod jego adresem. Jeśli chodzi o zespół ROW-u, to żadnych niespodzianek nie ma.

Drobnym zaskoczeniem może być tylko brak w składzie, jeszcze do niedawna lidera formacji juniorskiej, Pawła Trześniewskiego. Po sparingach i treningach spadł jednak na trzecie miejsce w młodzieżowej hierarchii, za Maksyma Borowiaka oraz Kacpra Tkocza.

W niedzielę pojawi się najprawdopodobniej na pozycji rezerwowego. Ekstraligi — Texom Stal Rzeszów z H. Skrzydlewska Orłem Łódź.

Menedżer Paweł Piskorz też ma w składzie nadmiar seniorów, więc musiał wybierać. Pewniaków było tylko dwóch: Marcin Nowak i Nicki Pedersen, a do dwóch pozostałych seniorskich miejsc pretendowało trzech żużlowców.

Jeszcze w trakcie okresu przygotowawczego z Rzeszowa płynęły sygnały, że najdalej od składu jest Peter Kildemand i ten scenariusz się potwierdził. Podwójnemu drużynowemu mistrzowi świata nie pomógł nawet świetny występ w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, w którym zajął drugie miejsce.

Piskorz mógł swobodnie wybierać między całą trójką, bo regulaminowy wymóg czterech Polaków w składzie wypełniają mu młodzieżowcy, Nowak i startujący na pozycji U24 Mateusz Świdnicki. W łódzkim zespole zaskoczenie o wiele mniejsze.

W oczach trenera Macieja Jądera zaufania nie zdobył weteran — Tomasz Gapiński, który chociażby z sparingu z Polonią Piła, wypadł zdecydowanie lepiej od Daniela Kaczmarka. Awizowane składy:
– kolejka Metalkas 2.

16:30
PSŻ: 9. Szymon Szlauderbach; 10.

Michael Jepsen Jensen; 11. Mateusz Dul; 12.

Ryan Douglas; 13. Aleksandr Łoktajew; 14.

Kacper Teska, 15. Kacper Grzelak.

Trener: Adam Skórnicki. ROW: 1.

Rohan Tungate; 2. Grzegorz Walasek; 3.

Jakub Jamróg; 4. Norrick Bloedorn; 5.

Brady Kurtz; 6. Kacper Tkocz; 7.

Maksym Borowiak. Trener: Antoni Skupień.

Sędziuje: Tomasz Fiałkowski. Marcin Nowak; 10.

Jacob Thorssell; 11. Mateusz Świdnicki; 12.

Nicki Pedersen; 13. Krystian Pieszczek; 14.

Wiktor Rafalski; 15. Bartosz Curzytek.

Menedżer: Paweł Piskorz. ORZEŁ: 1.

Oskar Polis; 2. Benjamin Basso; 3.

Oliver Berntzon; 4. Daniel Kaczmarek; 5.

Luke Becker; 6. Mateusz Bartkowiak; 7.

Aleksander Grygolec. Trener: Maciej Jąder.

Sędziuje: Rafał Kobak.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *