ATP 250 Tennis Tournament

Hubert Hurkacz zna już swojego przeciwnika w walce o ćwierćfinał! Trudne zadanie –

25-letni zawodnik z Oslo triumfował w drugiej rundzie nad Alejandro Tabilo z wynikiem 6:2, 6:4. Po dwóch spotkaniach wynik między Polakiem a Norwegiem wychodzi na remis. W trakcie meczu dominował Norweg, kończąc partię wynikiem 6:2. Drugi set był bardziej wyrównany, a przełomowy okazał się dziewiąty gem, w którym Norweg uzyskał przełamanie na 5:4.

Nasz reprezentant także zwyciężył w dwóch setach, pokonując Roberto Bautistę-Aguę z wynikiem 7:5, 7:6(4). Dwie poprzednie konfrontacje Hurkacza i Ruuda miały miejsce w 2022 r. Pierwsza zakończyła się wygraną Norwega, a druga była rewanżem polskiego zawodnika. Ciekawostką jest to, że niedawno obaj tenisiści mogliby spotkać się w finale turnieju ATP 250 w Estoril, lecz Ruud przegrał swój mecz półfinałowy. Na razie brak informacji o dokładnym czasie rozpoczęcia starcia Hurkacza – Ruuda, ale prawdopodobnie odbędzie się to 11 kwietnia.