Liga Narodów 2024

Nikola Grbić wybrany! To jest skład reprezentacji Polski. Trzech debiutantów – .

Są trzej debiutanci w reprezentacji Polski siatkarzy powołani na mecze Ligi Narodów 2024. Trener Nikola Grbić postanowił przetestować trzech nowych zawodników spośród 30 powołanych na ten sezon. Przed udziałem w historycznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu Biało-Czerwoni będą mieli okazję do przetestowania swoich sił w Lidze Narodów oraz w turnieju towarzyskim w Gdańsku.

Po rozegraniu meczów w Polsce, reprezentacja siatkarzy wzięła udział w finałach Ligi Narodów oraz Memoriale Huberta Wagnera. Pojawili się także trzej debiutanci: Bartosz Gomułka, Łukasz Usowicz i Szymon Jakubiszak. W tym samym czasie selekcjoner podjął decyzję o niepowołaniu Bartosza Kwolka.

Przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, reprezentacja rozpoczęła przygotowania do turnieju od meczu z Niemcami. Planuje także spotkania z innymi silnymi zespołami jak Kanada, Holandia, Brazylia czy Argentyna. Prezes PZPS Sebastian Świderski podkreślił znaczenie przygotowań w Spodku.

Teraz drużyna będzie kontynuować przygotowania do udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, które odbędą się w lipcu i sierpniu 2024 roku.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *