Tauron Włókniarz Częstochowa

Włókniarz rozczarował z niewieloma plusami po inauguracji sezonu –

Co roku jest to samo. Tauron Włókniarz Częstochowa przegrał w Lesznie z Fogo Unią 43:47 na inaugurację sezonu PGE Ekstraligi.

Jedynym zawodnikiem, który spisał się na miarę oczekiwań był kapitan Leon Madsen, mimo że jeszcze jakiś czas temu nie brakowało opinii, że i Duńczyk boryka się z problemami. Świadczy o tym jego wynik — aż 16 punktów w sześciu startach.

— Co roku jest to samo i w tym sezonie już zdążyłem spotkać się z krytyką w mediach. Dlatego jestem zadowolony, że udało mi się udowodnić, że są w błędzie.

Powtarzałem, że gdy zacznie się liga, będę gotowy. Pokazałem to w tym meczu.

Niestety, drużyna nie pojechała najlepiej, a każdy musi zaprezentować swój najwyższy poziom, jeżeli chcemy wygrywać takie spotkania. Nie byliśmy wystarczający dobrzy i należy wrócić silniejszym — zaznaczył Madsen w rozmowie z mediami klubowymi ekipy spod Jasnej Góry.

Unia kadrowo wygląda znacznie słabiej, a dodatkowo jej lider — Janusz Kołodziej boryka się z kłopotami zdrowotnymi. Leszczynianie potrafili jednak sprawić niespodziankę i wygrać czterema punktami.

W pewnym momencie zanosiło się nawet na wyższy triumf, ponieważ “Byki” prowadziły różnicą aż dziesięciu “oczek”. Częstochowianie przebudzili się dopiero w drugiej części zawodów, ale nie byli w stanie dogonić adwersarzy.

— Losy tego meczu nie powinny rozstrzygać się w samej końcówce. Powinniśmy byli zapewnić sobie zwycięstwo znacznie wcześniej oraz zaprezentować się znacznie lepiej na samym początku rywalizacji.

Tego jednak zabrakło — rzekł Duńczyk. Rodak kapitana “Lwów” debiutował tym meczem w PGE Ekstralidze i pojechał bez kompleksów, czego dowodem osiem punktów z bonusem w czterech startach.

W jednym z wyścigów został zastąpiony, ale wrócił na tor w drugiej części zawodów, gdzie był nieomylny. — Myślę, że możemy być dumni z Madsa.

Wykonał fantastyczną robotę. To nie była jego wina, że został zastąpiony.

To było po prostu coś, co było konieczne do zrobienia. Uważam że pojechał bardzo dobrze i mam nadzieję, że tak samo będzie spisywał się w dalszej części sezonu.

Zanotował dobry początek — powiedział Madsen.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *