Ligue 1

Strzelili trzy bramki w ciągu siedmiu minut! I mimo to przegrali! Szalony mecz –

Dwie drużyny miały po 28 punktów i dążyły do oderwania się od drużyny zajmującej 16. miejsce – Lorient. Ostatecznie goście zwyciężyli, zdobywając bramkę Kadera Bamby w doliczonym czasie gry. Clermont sprawił kolejną niespodziankę, remisując z Paris Saint-Germain 1:1. Ostatni zespół Ligue 1 – Lorient – zremisował ze Montpellier, prowadząc po golu Muhammeda Chama z rzutu karnego, ale Tanguy Coulibaly po przerwie zapewnił gościom punkt.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu Olympique Lyon podejmowało wicelidera, Stade Brestois. Mimo to faworytami byli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie po golu Corentina Tolisso. Po przerwie, goście strzelili trzy bramki, jednak przegrali, gdy Alexandre Lacazette i Nicolas Tagliafico odpowiedzieli na to. W końcówce spotkania obaj gracze zostali ukarani kartkami, a sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy.

Ainsley Maitland-Niles zapewnił drużynie zwycięstwo 4:3. Po niedzielnych spotkaniach na czele tabeli jest Paris Saint-Germain. Na podium znajdują się także Stade Brestois i AS Monaco, a kolejne miejsca zajmują Lille, OGC Nice i RC Lens.