Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Emmanuel Macron poparł obecność Rosjan na IO. Jasne stanowisko – Rewrite this requirement using the title as a base.

Jasne stanowisko
Emmanuel Macron uważa, że w przypadku zagrożenia atakiem terrorystycznym ceremonia otwarcia igrzysk XXXIII olimpiady w Paryżu nad Sekwaną może zostać przeniesiona w inne miejsce. Prezydent Francji poparł też dopuszczenie Rosjan do IO pod neutralną flagą.

Uargumentował swoją odpowiedź. — Otwarcie imprezy nad Sekwaną to pierwszy taki przypadek w historii igrzysk olimpijskich.

Możemy tego dokonać i zrobimy to. Ale istnieją plany B, a nawet C, przygotowujemy je równolegle, przeprowadzając analizę zagrożeń w czasie rzeczywistym — dodał Macron.

Gospodarze igrzysk zapewniają, że system bezpieczeństwa umożliwi utrzymanie dotychczasowego scenariusza “rzecznego” otwarcia imprezy poprzez stworzenie bardzo szerokiego obszaru, w którym będą sprawdzane wszystkie osoby wchodzące i wychodzące. Prezydent nawiązał także do sytuacji na Bliskim Wschodzie, gdzie 7 października 2023 r. terrorystyczna organizacja Hamas dokonała ataku na Izrael.

W ataku zginęło około 1200 osób, a około 240 zostało uprowadzonych. W efekcie siły wojskowe Izraela wkroczyły do Strefy Gazy, a ich interwencja trwa do dzisiaj.

Pod koniec lutego grupa lewicowych parlamentarzystów zażądała, aby Międzynarodowy Komitet Olimpijski zastosował w tym przypadku identyczną politykę, jaką wdrożył po napadzie Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 r., dopuszczając do udziału w igrzyskach sportowców Rosji i Białorusi tylko pod neutralną flagą. Izrael padł ofiarą ataku terrorystycznego.

Możemy nie zgodzić się z jego sposobem reakcji na atak. Ale nie możemy powiedzieć, że Izrael jest napastnikiem — dodał Macron.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia, natomiast 17. paraolimpijskie zorganizowane zostaną w dniach 28 sierpnia — 8 września. Stolica Francji po raz trzeci w historii igrzysk nowożytnych będzie ich gospodarzem.

Pierwsze zorganizowała w 1900 r., a kolejne przed stu laty. *Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

* *Bądź na bieżąco! * *Obserwuj* *nas w Wiadomościach Google.

*

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *