Thomas Bach

Rosjanie “zdradzeni przez przyjaciela”. Od 10 lat ma order od Władimira Putina –

Thomas Bach otrzymał order od Władimira Putina ponad 10 lat temu, co zapewniło mu tytuł “przyjaciela Rosji” i wzbudziło kontrowersje. W 2014 roku Putin wręczył mu Order Honoru, jednak dzisiaj Bach jest nazywany zdrajcą przez rosyjskie media i polityków. Jego działania wobec rosyjskich sportowców spotykają się z krytyką, co spowodowało, że jest na cenzurowanym w Rosji.

Rosyjscy sportowcy w Paryżu będą startować jako neutralni, bez narodowych barw, hymnów oraz stosunków z rządem i wojskiem. Bach, który do niedawna uchodził za przyjaciela Rosji, obecnie jest postrzegany na Zachodzie jako prorosyjski lobbysta. Po wyborze na szefa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, wiele mówiono o poparciu Putina dla Bacha, co zapewniło mu zwycięstwo.

Putinowi zależało na dobrych stosunkach z MKOl-u ze względu na zbliżające się igrzyska olimpijskie w Soczi. Bach został odznaczony Orderem Honoru za organizację tych zawodów. Mimo kontrowersji związanych z działaniami Bacha, Putin nadal wyrażał poparcie dla niego, a nawet po aneksji Krymu Bach chwalił przedsięwzięcie oraz ujawnienie masowego dopingu w rosyjskim sporcie.

Jednak sytuacja zmieniła się w lutym 2022 r., gdy Bach uległ presji “zachodniej agendy politycznej”. Obecny kompromis sprawił, że Bach jest przez obie strony oskarżany o bycie “lobbystą” i “zdrajcą.” Cała historia ukazuje tamtejsze relacje i kontrowersje związane z postawą Thomasa Bacha wobec Rosji.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *