Fenerbahce Women's Volleyball Team

Rywalki pokonane! Stysiak i trener Lavarini coraz bliżej mistrzostwa Turcji! –

Trzeci mecz “polskiej” walki o złoty medal przyniósł zespołowi wartościową wygraną. Fenerbahce odniósł zwycięstwo nad Eczacibasi Dynavit Stambuł 3:0 (25:18, 25:19, 25:22) w trzeciej partii, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie w finale Vodafone Sultanlar Ligi sezonu 2023/2024.

W poprzednim spotkaniu Fenerbahce Opet Stambuł z Magdaleną Stysiak i selekcjonerem Biało-Czerwonych Stefano Lavarinim zwyciężyli 3:2, doprowadzając do wyrównania stanu rywalizacji. Premierowa partia trzeciego starcia finałowego była zdecydowanie po stronie Fenerbahce, którzy wygrali z Eczcibasi do 18.

Drużyna Stysiak oraz trener Lavarini nie zwalniała tempa, udzielając klubowym mistrzyniom świata zaledwie o jeden punkt więcej w drugiej partii. Trzeci set był ostatnią szansą dla Eczacibasi, jednak mimo prowadzenia Fenerbahce 5:0, doprowadziły one do wyrównania.

Ostateczny cios dla Eczacibasi zadała ekipa Stysiak, prowadząc do wygranej Fenerbahce 3:0. Dzięki tej wygranej zespół Stysiak i trenera Lavariniego wysunął się na prowadzenie w rywalizacji o mistrzostwo.

Fenerbahce potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa, aby przypieczętować złoty medal Vodafone Sultalar Ligi. Następne starcie odbędzie się 18 kwietnia.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *