Bayer Leverkusen

Polacy zapisali się w historii mistrza Niemiec, jeden nadal tam pracuje – .

Bayern Leverkusen niespodziewanie zdobył mistrzostwo Niemiec w sezonie 2024/2025, stając się tym samym po raz pierwszy w historii triumfatorem rozgrywek. W składzie zespołu “aptekarzy” przez wiele lat grało aż 14 Polaków.

Obecnie w klubie funkcję dyrektora akademii pełni Sławomir Czarniecki. Po 29 kolejkach ligowych Bayer Leverkusen pozostaje niepokonany we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 79 punktów i wyprzedzając drugi zespół Bayern Monachium.

Mimo że do zakończenia sezonu pozostało jeszcze kilka meczów, “Bayer” już jest pewny historycznego mistrzostwa. Trenerowi przypisywane jest dużo zasług za ten sukces.

Bayer Leverkusen okazuje się być niezwykle przyjazny dla polskich piłkarzy, z 13 lub 14 grających w tym klubie zawodników. Klub ten jest uznawany za najbardziej polski klub w Niemczech.

Sławomir Czarniecki, który pełni funkcję dyrektora akademii Bayeru, wyraził zdumienie nad poziomem transferów z polskiej ligi, zauważając znaczną różnicę w wartościach transferów po przyjściu Xabiego Alonso. Mimo to, zainteresowanie transferami z polskiej Ekstraklasy do Bayer Leverkusen pozostaje niewielkie.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *