Katarzyna Niewiadoma

Polak przeżył horror w Belgii: “Jakbym wypił trzy kieliszki wódki” –

Katarzyna Niewiadoma wygrała wyścig o Strzałę Walońską. Sukcesu pogratulował jej Michał Kwiatkowski, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami po niezwykle wymagającej rywalizacji mężczyzn. Mistrz świata z 2014 r. wspomniał w emocjonalnym wpisie na Instagramie o trzech kieliszkach wódki. Nagrania z rywalizacji pokazują morderczy wysiłek kolarzy.

Ci startowali w arcytrudnych warunkach. Od początku rywalizacji kolarze musieli poradzić sobie z ulewą ze śniegiem i bardzo niską temperaturą, tylko nieznacznie przekraczającą 0 st. C.

Przez to większa część startujących nie dojechała nawet do mety. Warunki te skomentował na platformie X Michał Kwiatkowski. Efekt pojawia się w ciągu milisekund.

Jednak niektórym kolarzom udało się przeżyć. “Ogromny szacunek dla zwycięzców: Stephena Williamsa i Katarzyny Niewiadomej” — napisał Kwiatkowski, który podobnie jak 131 innych zawodników nie ukończył wyścigu. W trakcie i po samym wyścigu w sieci zaczęły pojawiać się szokujące filmiki, które pokazywały wykończonych kolarzy. Duńczyk Mattias Skjelmose nie był w stanie samodzielnie zejść z roweru.

W trakcie wyścigu mężczyzn wiał bardzo silny wiatr, o czym podczas ubierania kurtki przekonał się Jimmy Whelan. Nagranie z tego momentu szybko stało się hitem. Najlepsza na finiszu okazała się Katarzyna Niewiadoma, która wyprzedziła o zaledwie dwie sekundy Holenderkę Demi Vollering i o cztery sekundy Włoszkę Elisę Longo Borghini. Niewiadoma po sukcesie świętowała swoją wygraną na podium.

Teraz przyszedł czas na triumf.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *