Australian Open Tennis Tournament

Zawodniczka zalewała łzami na korcie. Następnie wydarzyła się sensacja! Impresyjny wyczyn 21-latki – .

Sensacja nadeszła nagle w trzecim secie meczu w Stuttgarcie! Marta Kostiuk wydobyła się spod trudnej sytuacji, pokonując Qinwen Zheng 6:2, 4:6, 7:5. Jej zwycięstwo uzupełniło grono ćwierćfinalistek, a w piątek zmierzy się z Coco Gauff.

Tenisistki dostarczyły emocjonujące widowisko, z trzema wyrównanymi setami. Ukrainka dominowała pierwszą partię, ale Chinka odwróciła losy spotkania, prowadząc 2:0 w trzecim secie. Pomimo trudności Kostiuk zdołała odrobić straty i wygrać mecz.

Reakcje zawodniczki po spotkaniu świadczyły o jej zaskoczeniu zwycięstwem. W dniu dzisiejszym odbędą się kolejne mecze turnieju. Jelena Rybakina zagra z Jasmine Paolini, a Marketa Vondrousova spróbuje pokonać Arynę Sabalenkę.

Późnym popołudniem odbędzie się rywalizacja Igi Świątek z Emmą Raducanu, a wieczorem Marta Kostiuk zmierzy się z Coco Gauff.