Iga Świątek

Iga Świątek pokonuje Aryną Sabalenkę! Wspaniałe wiadomości z Przeglądu Sportowego.

Iga Świątek nadal ma szansę na sukces, grając z Jeleną Rybakiną o finał turnieju na niemieckiej mączce. Aryna Sabalenka straciła część punktów wypracowanych w Stuttgarcie przez dotarcie do finału. Białorusinka była stabilna w poprzednich edycjach, docierając do meczu o tytuł, ale dziś już wiadomo, że straci 197 pkt łącznie 7848 pkt.

Iga Świątek wciąż ma do obrony 275 pkt wywalczonych przed rokiem i jest w ogromnej przewadze. Białorusince nie udało się poprawić wyniku i przegrała z Marketą Vondrousovą w zaskakującym stylu. Polka ma już zapewnione pierwsze miejsce co najmniej do zakończenia turnieju wielkoszlemowego na kortach Rolanda Garrosa.

Do zmiany na szczycie rankingu WTA może dojść dopiero w poniedziałek 10 czerwca, ale obecnie nie można wykluczyć przewagi Igi Świątek w Madrycie i Rzymie przed startem French Open. Natomiast teraz jest zbyt wcześnie na takie prognozy, więcej będzie można powiedzieć po zakończeniu rywalizacji w stolicy Hiszpanii, gdzie Świątek broni ogromną część swojego dorobku.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *