Bundesliga Football

Bayern Monachium zdobył pięć goli w Berlinie. Demolka –

Bayern Monachium pokonał Union Berlin 5:1 w meczu 30. kolejki piłkarskiej Bundesligi. To ważne zwycięstwo w walce o wicemistrzostwo kraju, które może przynieść pocieszenie po utracie szans na złoto.

Mimo że Bayer Leverkusen jest już pewny mistrzostwa, Bayern walczy o drugie miejsce z VFB Stuttgart, który również ma 63 punkty. Po zwycięstwie Bayernu, VFB będzie musiał podjąć walkę w swoim meczu z Werderem w Bremie.

Natomiast na stadionie w Berlinie Bayern wykonał swoje zadanie w świetnym stylu. Thomas Müller zdobył dwa gole dla Bayernu, a po jednym Harry Kane, Leon Goretzka oraz Mathys Tel.

Dla Unionu trafił Yorbe Vertessen w ostatniej minucie. W innym spotkaniu 30. kolejki Bundesligi, gospodarze Hoffenheim pokonali 4:3 Borussię Mönchengladbach po pasjonującej końcówce.

Pomimo prowadzenia 3:2, w 89. minucie wyrównał Robin Hack, skompletowując hat-trick. Po chwili jednak Hoffenheim odzyskał zwycięstwo.