Piast Gliwice

Grosicki był bliski zdobycia bramki, ale niestety zaliczył komiczny faul w ostatniej minucie meczu.

Portowcy nie wykorzystali swojej szansy, przegrywając u siebie 0:2 z Piastem Gliwice. Kluczowym momentem meczu był nieudany rzut karny Kamil Grosickiego w końcówce. Dla Pogoni Szczecin to starcie było bardzo istotne, gdyż wciąż walczą o mistrzostwo Polski.

Przegranie przez broniącego tytuł Raków z Górnikiem Zabrze 0:1 dodatkowo podniosło stawkę. Wygrana w sobotę pozwoliłaby Portowcom zarówno odskoczyć od rywali, jak i dogonić liderującą Jagiellonię Białystok. Piast Gliwice natomiast nadal walczy o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie.

Oba zespoły miały również nadzieję na przedłużenie dobrej passy, wygrywając drugi mecz z rzędu. Mecz zakończył się trafieniem Tomasa Huka oraz Jorge Felixa. Pogoń miała szansę wrócić do gry w końcówce, ale Grosicki przestrzelił rzut karny, a później był minimalnie na spalonym przy trafieniu Efthymiosa Koulourisa.

Piast zajmuje obecnie 10. miejsce z 35 punktami i zagra kolejny mecz z Wartą Poznań 26 kwietnia. Relacje z tych spotkań można śledzić na stronie Przeglądu Sportowego Onet.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *