Sailing Regatta Results

Polacy na prowadzeniu! Możliwość kolejnych awansów na igrzyska w Paryżu –

Po drugim dniu regat w klasie 49erFX prowadzą Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak, a w Formula Kite drugą lokatę zajmują Julia Damasiewicz i Maks Żakowski. W Holandii było do zdobycia około 40 proc. miejsc, a Polakom udało się uzyskać kwalifikacje w czterech klasach — 49er, iQFoil kobiet i mężczyzn oraz w ILCA 6.

We Francji walczą o pięć kolejnych przepustek, zabrakło ich bowiem na starcie w katamaranach Nacra 17. W Last Chance Regatta zawodnicy podzieleni są na dwie grupy – w osobnych flotach pływają bowiem przedstawiciele krajów, które mają już zapewniony udział w igrzyskach oraz ci bez takiej nominacji. Z klasy Formula Kite do Marsylii pojadą reprezentanci po pięciu państw, a na drugiej pozycji plasują się żeglarze OŚ AZS Poznań – Damasiewicz i Żakowski.

Trzecia jest Izabela Satrjan (UKŻ Wiking Toruń), czwarty Jan Marciniak (Aqua Włocławek), a piąta Magdalena Woyciechowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Biało-Czerwoni słabiej spisują się w klasach 470 i ILCA 7. W tej pierwszej, w której ścigają się mieszane załogi, do wywalczenia są cztery kwalifikacje, a Kacper Paszek (AZS AWFiS Gdańsk) i Iga Wielczyk (MOS SSW Iława) zajmują ósmą, ale wśród krajów siódmą lokatę.

W drugiej (awansują trzy kraje) Michał Krasodomski (AZS AWFiS Gdańsk) także jest ósmy. W windsurfingowej klasie iQFoil na drugiej pozycji sklasyfikowana jest Maja Dziarnowska, a na piątej aktualny wicemistrz świata Paweł Tarnowski (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot). Z kolei w klasie 49er Łukaszowi Przybytkowi i Jackowi Piaseckiemu (AZS AWFiS Gdańsk) przypada siódme miejsce.

Regaty potrwają do soboty. *Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. * *Bądź na bieżąco!

* *Obserwuj* *nas w Wiadomościach Google. *

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *