Wojciech Szczęsny

Najnowsze wiadomości o Wojciechu Szczęsnym. Juventu’s confrontation –

Kontra Juventusu

Przyszłość Wojciecha Szczęsnego w Juventusie cały czas stoi pod znakiem zapytania. Teraz nowe informacje w jego sprawie przekazał Nicolo Schira, znany włoski dziennikarz. Szczęsny jest kluczowym zawodnikiem Juventusu, a jego obecny kontrakt obowiązuje do czerwca 2025 roku.

Klub chciałby przedłużyć współpracę z Polakiem, jednak problemem jest wysokość jego pensji. Obecnie zarabia około 6,5 miliona euro, co jest jedną z najwyższych kwot w drużynie. Juventus zaproponował Szczęsnemu nową umowę, ale z jednym warunkiem – musiałby zgodzić się na obniżenie swoich zarobków.

W dodatku pensja za przyszły sezon miałaby zostać rozłożona na dwa kolejne lata, by ulżyć klubowym finansom. Jak donosi Nicolo Schira, na razie nie ma porozumienia między stronami. W tym sezonie polski bramkarz rozegrał 31 spotkań w Serie A. Zachował czyste konto 14 razy, puścił 25 goli.

Transfermarkt wycenia go na osiem milionów euro. Szczęsny na 99 proc. będzie dalej w Juventusie w przyszłym roku.

Ma świetne życie w Turynie, gra we wszystkich meczach. To wielki klub, który ma szanse w dużych turniejach i na ligowe tytuły, więc nie ma powodu, żeby się przenosić.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *