News

Xavi removes Robert Lewandowski with half an hour remaining, prompting an explanation –

FC Barcelona wygrała 4:2 z Realem Betis, ale żadnego gola nie zdobył Robert Lewandowski. Xavi zdecydował się zastąpić Polaka w drugiej połowie meczu, co wymagało jego wyjaśnień na konferencji prasowej po meczu. Szkoleniowiec podkreślił, że chciał poprawić drużynę, a decyzja nie miała na celu krytykowania nikogo. Lewandowski nie był zadowolony ze swojej gry, ponieważ nie zdołał oddać żadnego strzału, z wyjątkiem gola ze spalonego. Jego odejście z boiska zostało przyjęte gwizdami przez kibiców gospodarzy.

FC Barcelona prowadziła 2:0, ale przeciwnik zdołał wyrównać. Xavi podsumował mecz, mówiąc o dobrej grze z piłką, ale także o możliwości większej wygranej. Wytłumaczył również, dlaczego zdecydował się na zmianę Lewandowskiego pół godziny przed końcem meczu. Chciał mieć kogoś, kto byłby zdolny do atakowania z tyłu, dlatego wprowadził Vitora Roque’a. Twierdzi, że jego działanie miało na celu poprawę drużyny.

Na pytanie dziennikarzy, czy dramaturgia meczu może pomóc w konsolidowaniu drużyny, Xavi odpowiedział pozytywnie. Uważa, że taka sytuacja może dodawać zespołowi motywacji, choć uważa, że mecz można było wygrać bardziej przekonująco. Trener zauważył, że drużyna popełniła błędy, które kosztowały ich dwie bramki, mimo kontrolowania gry. Xavi podkreślił potrzebę poprawy w tych obszarach.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *