News

Drugi trening w Zakopanem: Imponujący występ Polaków, rozczarowujący Piotr Żyła –

Drugi trening w Zakopanem był udanym występem Polaków, z wyjątkiem Piotra Żyły. Japończyk Ren Nikaido zwyciężył, a Dawid Kubacki zajął 9. miejsce. Kolejnym etapem będą kwalifikacje do konkursu indywidualnego, które odbędą się na trzech skoczniach w Polsce. Kwalifikacje w Zakopanem zostaną przeprowadzone 19 stycznia o godzinie 18:00, a będą one decydować o liście uczestników konkursu indywidualnego, który zaplanowano na niedzielę. Przed tymi zawodami odbędzie się konkurs drużynowy w sobotę.

Drugi trening w Zakopanem potwierdził dobrą formę Kubackiego, który ponownie znalazł się w czołowej dziesiątce. Skoczył na odległość 128.5 m i otrzymał notę 84.9 pkt. Nikaido zaskoczył wszystkich wygrywając trening, skacząc 135.5 m i zdobywając 91.9 pkt. Na czwartej pozycji uplasował się Austriak Stephan Embacher, a między nimi znaleźli się Stefan Kraft i Ryoyu Kobayashi. W treningu wzięło udział również ośmiu Polaków, z czego większość awansowała do czołowej pięćdziesiątki. Jedynym, który nie zdołał tego osiągnąć, był Piotr Żyła, który zajął 54. miejsce po słabym skoku na odległość 113.5 m. Andrzej Stękała również nie był zadowolony ze swojego wyniku, zajmując 46. miejsce.

Maciej Kot poprawił swoją formę w porównaniu do pierwszego treningu. Skoczył na odległość 119.5 m i zajął 30. miejsce. Dawid Kubacki był najlepszym z Polaków, zajmując 9. miejsce, a Paweł Wąsek zajął 11. miejsce. Aleksander Zniszczoł uplasował się na 20. pozycji, a Kamil Stoch na 24. miejscu. Kolejność startu w konkursie indywidualnym będzie taka sama jak w treningach, rozpoczynając od Stękali i kończąc na Kraftcie.

Zachęcamy do śledzenia nas w Wiadomościach Google, aby być na bieżąco z naszymi artykułami.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *