News

Siatkarki polskie w nieprzyjemnym świetle – Incydent zgłoszony na policję. Oto szczegóły.

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała w grudniu przegrały jeden z meczów w TAURON Lidze, co doprowadziło do nieprzyjemnej sytuacji. Po porażce, siedem zawodniczek klubu otrzymało wulgarne i obrzydliwe wiadomości. Klub podjął stanowcze działania i zgłosił sprawę do organów ścigania, a także do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Nie jest to pierwsze zdarzenie tego typu w TAURON Lidze.

Klub złożył zeznania na policji, a prezes klubu, Aleksandra Jagieło, wierzy, że takie zachowania nie pozostaną bezkarne. Klub opublikował oświadczenie informujące o wszczęciu procedury namierzenia nadawcy wiadomości. Dziękują również funkcjonariuszom za profesjonalne podejście do sprawy.

Prezes klubu komentując sprawę, wyraziła nadzieję, że taki incydent zostanie nagłośniony, aby inne kluby również podejmowały kroki prawne w przypadku podobnych sytuacji. Wskazała również, że nie tylko ich klub był celem hejterskich wiadomości, ale także inne zespoły w przeszłości. Jagieło podkreśliła, że należy działać, by pokazać, że takie zachowania nie będą tolerowane.

Wszystko wskazuje na to, że wiadomości pochodziły od osoby, która przegrała zakład bukmacherski na wynik spotkania siatkarek BKS-u. Prezes klubu podkreślił, że incydenty takie jak ten powinny być zgłaszane od razu i należy szybko reagować. Siedem zawodniczek złożyło już zeznania na policji, a sprawa jest w toku.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *