Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka poznaje swoją rywalkę w finale Australian Open. Życiowy sukces Azjatki –

Aryna Sabalenka zna swoją rywalkę w finale Australian Open. Zheng Qinwen pokonała Dajanę Jastremską 6:4, 6:4 w półfinale i zmierzy się z Białorusinką w finale, zaplanowanym na 27 stycznia.

Początek meczu był korzystny dla Jastremskiej, która prowadziła 2:0, ale to Zheng przejęła inicjatywę, wygrywając trzy kolejne gemy. Jastremska poprosiła o pomoc fizjoterapeuty, ale to nie zapobiegło przegraniu pierwszego seta. W drugim secie obie zawodniczki miały problemy z utrzymaniem prowadzenia, ale to Zheng ostatecznie zwyciężyła.

Dla obu zawodniczek sam awans do półfinału był największym osiągnięciem na tenisowym korcie, z czego większe wrażenie zrobiła gra Ukrainki. Jastremska wcześniej w turniejach wielkoszlemowych ani razu nie przeszła nawet czwartej rundy. Jej awans z kwalifikacji do najlepszej czwórki jest dopiero piątym takim przypadkiem w historii turniejów wielkoszlemowych, a dopiero drugim w Australian Open.