Sebastian Ułamek

My pit bike on snow and kickboxing: Unprecedented preparations –

Młodzi żużlowcy Włókniarza Częstochowa przygotowują się do sezonu pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego. Sebastian Ułamek oraz Bartosz Świącik przygotowali bardzo urozmaicony program treningowy. Obejmuje on między innymi jazdę na pit-bike’ach oraz treningi kickboxingu. Wszystko po to, by najmłodsi reprezentanci „Lwów” w nadchodzących rozgrywkach stanęli na wysokości zadania. Nie da się ukryć, że więcej oczekiwano po młodzieżowcach, którzy obiecująco weszli w ekstraligowy sezon (w premierowym spotkaniu Franciszek Karczewski wywalczył 8 punktów, natomiast Kajetan Kupiec 5 i bonus), by potem mocno spuścić z tonu.

Pod Jasną Górą szybko zrozumieli, że trzeba dokonać pewnych ruchów, by uzdolniona młodzież mogła w pełni rozwinąć swe skrzydła. Jeszcze w trakcie sezonu w sztabie szkoleniowym Tauron Włókniarza doszło do zmian. Do Józefa Kafla i Bartosza Świącika dołączył Sebastian Ułamek. Utytułowany zawodnik od razu mocno zabrał się do pracy, którą wraz z resztą sztabu sumiennie kontynuuje zimą.

Młodzi zawodnicy Włókniarza w okresie jesienno-zimowym nie mogą narzekać na nudę. Oprócz tradycyjnych zajęć w hali, prowadzonych między innymi przez Piotra Ruszla oraz Piotra Lichotę, trenerzy biało-zielonych przygotowali dla swoich podopiecznych kilka niespodzianek. I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tor spowity był grubą warstwą śniegu. – Wielu chłopaków nigdy wcześniej nie praktykowało jazdy na Pit Biku w przerwie międzysezonowej. Nasza młodzież wykazała dużą chęć na tego typu aktywność – opowiadał na łamach oficjalnej strony Włókniarza Sebastian Ułamek.

– Wiadomo, że w Polsce zima ma różne odcienie. Bywa, że na zewnątrz jest śnieg, a zdarza się przecież, że świeci słońce i temperatury są na plusie. Nie ograniczamy się zatem do treningów tylko na śniegu przy ulicy Brzegowej, ale trenujemy też na różnych torach crossowych. Cieszę się, że taka forma aktywności podoba się naszym zawodnikom. Wiem to, bo mam od nich informacje zwrotne, które dostaję po odbytych zajęciach. Oprócz tego w mijającym tygodniu biało-zielona kadra poznała tajniki kickboxingu, uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez dobrze znanego zawodnika, Łukasza Wabnica. Koordynacja ruchowa, kondycja czy umiejętności związane z właściwym upadaniem, to tylko kilka zalet treningu sztuk walki. A wszystko po to, by za kilka tygodni częstochowska młodzież imponowała formą, na co wszyscy pod Jasną Górą mocno liczą.

![ Trening młodych żużlowców Włókniarza/ Mat. pras.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *