Polska Futsalowa Reprezentacja

Polscy sportowcy walczą o spełnienie marzeń w trudnej rywalizacji. Po 22 latach chcą wystąpić na Mistrzostwach Świata – artykuł w Przeglądzie Sportowym

Futsalowa reprezentacja Polski przygotowuje się do meczu z Chorwacją w kwietniowych barażach o awans do mistrzostw świata 2024. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Polsce, a zwycięzcy baraży dołączą do 24 finalistów MŚ w Uzbekistanie. Siedem zespołów z Europy już uzyskało bezpośredni awans, a pozostałe miejsca zostaną uzupełnione poprzez baraże.

Drużyna Polski rozpoczęła swoją drogę do MŚ od wygranej grupowej fazy kwalifikacji, a następnie rywalizowała w rundzie elitarnej, zajmując drugie miejsce. Decydująca porażka z Ukrainą przesądziła o braku bezpośredniego awansu. Teraz Polacy zmierzą się z Chorwacją w barażach.

Finały MŚ odbędą się między 14 września a 6 października 2024 roku. Portugalia, mistrz świata z 2021 roku, obroniła tytuł w finale z Argentyną. Polska drużyna trenowana przez Błażeja Korczyńskiego nie zakwalifikowała się do poprzednich finałów MŚ, ale teraz ma szansę powrotu na światową scenę futsalu.

Historia MŚ w futsalu obejmuje osiągnięcia takich zespołów jak Brazylia, zdobywcy pięciu tytułów, oraz Hiszpania, która triumfowała dwukrotnie. Polska reprezentacja wystąpiła raz, w 1992 roku w Hongkongu.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *