Serie A Football Scandal

Skandal we Włoszech: Wywiad wstrząsa krajem, żądające dowodów –

Włoska afera sędziowska wzbudziła wzburzenie na całym kraju. Głośny wywiad udzielony anonimowo w programie “La Iene” przez jednego z arbitrów Serie A wywołał wiele kontrowersji. W reakcji na te słowa Włoskie Stowarzyszenie Sędziów nazwało je “niedopuszczalnymi”, podkreślając, że jeśli ktoś ma konkretne dowody, niech je przedstawi.

Arbiter, który zdecydował się na anonimowy wywiad, wyraził obawę, że obecna sytuacja może zaszkodzić wielu karierom sędziów. Wskazał również na kontrowersyjne decyzje podejmowane przez jego kolegów, w tym rzut karny przyznany Bolognie w meczu z Juventusem oraz faul Bastoniego w meczu Inter – Verona.

Odnosząc się do ułomności systemu VAR, arbiter stwierdził, że oceny sędziów mogą zależeć od polityki, co niesie ryzyko sfałszowania. Dodatkowo wyraził przekonanie, że oceny sędziów oraz ich awanse i spadki nie zależą wyłącznie od ich wyników.

W rezultacie prezydent Włoskiego Stowarzyszenia Sędziów zaprosił do przedstawienia konkretnych dowodów świadczących o prawdziwości słów w anonimowym wywiadzie.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *