Rajd Dakar

Najsłynniejsza dentystka świata zdobywa uznanie wśród Polaków –

Cristina Gutierrez Herrero, najsłynniejsza dentystka świata, niedawno odniosła triumf w tegorocznym Rajdzie Dakar w klasie challenger. Hiszpanka, pochodząca z miejscowości Burgos, od stycznia zyskała sławę jako najbardziej znana stomatolożka na świecie. Jej zwycięstwo było rezultatem problemów polskich kierowców Eryka i Michała Goczałów oraz pecha Amerykanina Mitchella Guthrie’a.

Eryk i Michał Goczałowie zostali wykluczeni z rajdu po stwierdzeniu niezgodności karbonowych elementów sprzęgła z przepisami technicznymi FIA. Wcześniej prowadzili z dużą przewagą, ale ich wykluczenie otworzyło drogę do zwycięstwa Amerykaninowi Mitchellowi Guthrie, który również uległ pechowi z awarią skrzynki biegów w ostatnim etapie.

Cristina Gutierrez Herrero wykorzystała sytuację i zdobyła zwycięstwo, wyprzedzając Guthrie’a w ostatnich kilometrach. Po zwycięstwie powiedziała, że zawsze walczyła do końca i była szczęśliwa i dumna z zespołu. Choć jej codzienne życie wypełnione jest pracą w gabinecie stomatologicznym, to właśnie występy w rajdach przyniosły jej ogromną popularność.

Hiszpanka prezentuje swoje życie na Instagramie, gdzie pokazuje zarówno swoją pracę stomatologa, jak i udział w rajdach. Mimo tego, że jest uważana za najbardziej znaną dentystkę na świecie, nie wyklucza, że w przyszłości zdecyduje się skupić wyłącznie na karierze sportowej. Już od dziecka związana jest z rajdami, ale zdecydowała się także zdobyć wykształcenie stomatologiczne.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *