Empoli Football Club

Zbigniew Boniek udziela rady Probierzowi: “Michał, ruszaj” –

W byłej rozmowie z Romanem Kołtoniem, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wyraził zdziwienie, stwierdzając, że nie mają takich pomocników jak Żurkowski. Podkreślił, że podziwia grę reprezentanta Empoli i zachęcił do obserwacji jego występów.

Były prezes dodał, że Żurkowski ma takie kwalifikacje i charakterystykę, jakich brakuje w jego zespole. Pochwalił umiejętności defensywne i ofensywne oraz zdolność do konstruowania akcji.

W dwóch ostatnich meczach, Żurkowski zdobył cztery gole, w tym hat-tricka w starciu z Monzą. Ten wyczyn wpisuje go do historii Serie A jako pierwszego polskiego zawodnika, który tego dokonał. Pomimo tego, Empoli znajduje się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli, tracąc 2 pkt. do utrzymania.

Nadchodzące spotkanie przeciwko Juventusowi na wyjeździe będzie dla Żurkowskiego i jego drużyny bardzo trudnym zadaniem.

Kanał Prawda Futbolu bowiem podkreślił, że Polska nie ma takich pomocników jak Żurkowski. Zachęcił również do obserwacji występów reprezentanta Empoli.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *