Motor Lublin

Wyłącznie zawodnicy z Grand Prix będą brali udział w mistrzostwach motocyklowych? Zawartość nowoczesnej inwestycji –

Platinum Motor Lublin od dwóch lat jest w PGE Ekstralidze i odnosi sukcesy, wygrywając najlepszą ligę świata w 2022 i 2023 roku. W 2024 roku stają się jeszcze większym faworytem po pozyskaniu Wiktora Przyjemskiego. Zespół ma obecnie czterech uczestników Grand Prix w swoim seniorskim składzie, w tym Bartosza Zmarzlika, Dominika Kubera, Fredrika Lindgrena i Jacka Holdera.

Jedynym zawodnikiem niebędącym obecnie w elicie jest Mateusz Cierniak, który wyraził swoje ambicje dotyczące startów w Grand Prix podczas niedzielnej konferencji prasowej dla reprezentacji Polski. Cierniak wyraził też chęć awansu do Grand Prix, jeśli zostałby mu taka możliwość.

Jacek Ziółkowski, menedżer Motoru, wyraził swoje obawy co do planów Cierniaka, wskazując na potencjalne trudności związane z udziałem wielu zawodników w wyścigach Grand Prix i konfliktami kalendarzowymi, które mogą powstać z finałami IMŚJ. Ziółkowski współczuje również trenerom innych drużyn z podobnymi problemami.

Wszystkie te zmiany mogą skutkować tym, że cały seniorski skład Motoru Lublin znajdzie się w elicie, co byłoby niespotykane w polskim żużlu.

*Podziękowanie za przeczytanie artykułu do końca.*

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *