Speedway 2. Ekstraliga

The League Changes Controversial Name – Clubs Will Finally Rejoice –

Niedawno 1. Liga Żużlowa zmieniła nazwę na Speedway 2. Ekstraligę, a teraz organ zarządzający drugim poziomem rozgrywkowym w Polsce właśnie poinformował o pozyskaniu sponsora tytularnego ligi. Tak więc w 2024 roku będziemy mieli “Metalkas 2. Ekstraligę”.

Na pomysł zmiany nazwy spadło sporo krytyki, jednak człon “Speedway” został zastąpiony nazwą sponsora rozgrywek, podobnie jak w przypadku najwyższej Ekstraligi, która od lat nosi nazwę PGE Ekstraliga.

Ekstraliga Żużlowa poinformowała o pozyskaniu sponsora tytularnego na trzy najbliższe sezony – bydgoskiej spółki Metalkas. Prezes zarządu Metalkas S.A. wyraził zadowolenie z nowej współpracy i podkreślił rolę sportu w życiu społecznym. Prezes Ekstraligi Żużlowej także wyraził radość z nowej umowy i perspektyw na wspólny rozwój z Metalkasem.

W Metalkas 2. Ekstralidze wystąpi osiem zespołów, a zwycięzca będzie awansować do PGE Ekstraligi. Drugi zespół będzie walczył w barażach z siódmym z elity od 2025 roku. Istnieje plan ewentualnej większej rotacji między ligami, gdzie dwie drużyny będą spadać, a dwie bezpośrednio awansować w kolejnych latach.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *