Vive Tauron Kielce

Zawodnik mistrza Polski został aresztowany we Francji! Klub natychmiast reaguje –

“Klub poważnie traktuje tę sprawę i jednocześnie potępia wszelkie zachowania naruszające zasady zachowania społecznego” – możemy przeczytać w komunikacie, jaki wystosowała ekipa mistrzów Polski. Kounkoud był jednym z trzech graczy Industrii w składzie triumfatorów finału. Pozostali to Nicolas Tournat i Dylan Nahi. Po ME zawodnicy udali się do ojczyzny, gdzie w poniedziałek m.in.

spotkali się z prezydentem kraju Emmanuelem Macronem. Według francuskich mediów (m.in. RMC Sport, Valeurs Actuelles), w poniedziałek wieczorem zawodnicy udali się na świętowanie do klubu nocnego niedaleko Pól Elizejskich w 8. dzielnicy Paryża. Źródła policyjne informują, że około godz.

4.30-4.40 nad ranem we wtorek pijany Kounkoud podjął próbę gwałtu na młodej kobiecie. Został powstrzymany przez ochroniarza. Następnie służby ochrony wezwały policjantów, którzy zatrzymali Kounkoud. Trafił do izby wytrzeźwień, a następnie do policyjnego aresztu.

Miał być przesłuchiwany przez śledczych z paryskiej policji. Na doniesienia ze stolicy Francji zareagowano w kieleckim klubie. Oto treść oświadczenia: “W związku z informacjami mediów francuskich odnoszącymi się do zawodnika naszego klubu Benoita Kounkouda, klub jest w kontakcie z Federacją Francuską i managerem zawodnika, z powagą traktując tę sprawę i jednocześnie potępiając wszelkie zachowania naruszające zasady zachowania społecznego. Klub po uzyskaniu oficjalnych informacji dotyczących zdarzenia podejmie wszelkie stosowne działania” – czytamy w komunikacie.

26-letni Kounkoud przez większą część kariery występował w Paris Saint-Germain. Do Kielc przeniósł się w 2022 r. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski. *Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. * *Bądź na bieżąco!

* *Obserwuj* *nas w Wiadomościach Google. *

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *