ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA. Wielkie emocje w Kędzierzynie-Koźlu! Oceniamy występ ZAKSY w meczu z Halkbankiem [OCENY] –

Oceny występu obrońców tytułu wahają się w skali od 1 do 6. W piątym secie sędziowie popełnili błąd co spowodowało nieoczekiwaną przerwę trwającą ponad piętnaście minut. Zwycięstwo ZAKSY oznacza, że kędzierzynianie wybiorą się do Turcji z zaliczką jednego punktu.

Zwycięzca dwumeczu awansuje do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów. Dowiesz się jak grali poszczególni zawodnicy ZAKSY w tym reprezentanci Polski, czyli Łukasz Kamczyk, Bartosz Bednorz oraz Marcin Janusz. Więcej ciekawych historii przeczytasz w serwisie premium “Przeglądu Sportowego”.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobyła awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów w dramatycznych okolicznościach. Mimo tego, jej dotychczasowy szkoleniowiec Tuomas Sammelvuo nie utrzymał swojej posady. Został zwolniony, a stery objął Adam Swaczyna.

W całym spotkaniu odebrał aż 27 piłek i nie popełnił ani jednego błędu. W tie-breaku zdobył bardzo ważne punkty z zagrywki, dzięki czemu ZAKSA odskoczyła rywalom na dwa punkty. Ponownie pokazał, że jest jednym z liderów drużyny i zawsze można na niego liczyć.

Zrozumiałe zatem były zmiany, gdy na boisku za Rumuna pojawiał się Korneliusz Banach, który miał pomagać w przyjęciu serwisu. Chitigoi lepiej poradził sobie w ataku, gdzie skutecznie zakończył 10 z 20 prób. Nie popełnił ani jednego błędu, dołożył dwa punkty blokiem i znów dobrze zastąpił w roli kapitana Aleksandra Śliwkę.

Zawodnik ten jest uznawany za jednego z liderów zespołu, bez którego trudno byłoby nawiązać walkę z przeciwnikiem. Jego dorobek punktowy był dość przeciętny, a spośród 18 wykonanych serwisów trzykrotnie popełnił błędy. Bez wątpienia stać go na znacznie więcej.

Jego wejście okazało się niezłe, co potwierdzają liczby w postaci 52% pozytywnego przyjęcia. W tym elemencie Shoji popełnił tylko jeden błąd w całym spotkaniu. Wydawało się, że ZAKSA będzie mieć spore kłopoty, aby pokonać Halkbank, ale ostatecznie po raz kolejny kędzierzynianie odrodzili się i wyszli z trudnej sytuacji.

Przed rewanżem w Turcji ZAKSA jest w dobrej sytuacji i postawiła swojego rywala pod ścianą. Mecz rewanżowy Halkbank – ZAKSA odbędzie się w Ankarze w środę 7 lutego o godzinie 16.00 czasu polskiego.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *