Ekstraklasa - Polish Football League

Erik Exposito se recupera en la distancia con Kamil Grosicki –

Klasyfikacje “PS” po 27. kolejce

Erik Exposito odrabia dystans do Kamila Grosickiego

Rywalizacja o miano najlepszego piłkarza sezonu nabiera rumieńców. Już tydzień temu Erik Exposito dał sygnał, że nie zamierza rezygnować, a teraz poszedł krok dalej.

Dzięki zdobyciu zwycięskiej bramki w meczu z Wartą Poznań odrobił część strat do prowadzącego Kamila Grosickiego. Mamy do czynienia z odwóceniem trendu.

Od końcówki rundy jesiennej Exposito cały czas najpierw tracił przewagę nad skrzydłowym Pogoni, a potem – gdy już został wyprzedzony – dystans dzielący ich w klasyfikacji. 27. kolejka Ekstraklasy wszystko zmieniła.

Po raz pierwszy od dawna as Śląska Wrocław otrzymał wyższą notę od konkurenta i zbliżył się do niego na 0,11 pkt. Tak więc wszystko jeszcze może się wydarzyć.

Hiszpan uciekł też rywalom w klasyfikacji strzelców (ma 4 gole więcej od Szkurina i 6 od Grosickiego). Kapitan Pogoni dopiero po raz drugi tej wiosny zakończył mecz (0:1 z Lechem) bez jakiejkolwiek zdobyczy w postaci goli czy asyst, ale nadal to on patrzy na wszystkich z góry w aż trzech klasyfikacjach.

Zasady:
1) klasyfikujemy piłkarzy i sędziów, którzy rozegrali (prowadzili) więcej niż połowę meczów i wystąpili w rundzie jesiennej oraz wiosennej. 2) w klasyfikacjach, w których decyduje średnia not, kolejnym kryterium (przy równości) jest większa liczba rozegranych minut.

3) w klasyfikacjach strzeleckiej, asysty i kanadyjskiej przy równym bilansie o kolejności decyduje mniejsza liczba rozegranych minut. Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.