WTA Finals

Pojawiły się szczegóły WTA Finals w Rijadzie. Zawodowy tenis dostał gwarancje –

WTA Finals w Rijadzie będą mieć miejsce w listopadzie tego roku. Turniej zostanie rozegrany w stolicy Arabii Saudyjskiej i będzie to pierwszy taki event w tym kraju. W przeciągu kilku dni, a dokładnie od 2 do 9 listopada, odbędzie się turniej, w którym wezmą udział najlepsze zawodniczki singlowe oraz deblowe.

Licencja na przeprowadzanie turnieju jest ważna przez trzy lata, do 2026 roku. Zdecydowano o przeniesieniu tego prestiżowego wydarzenia do Rijadu, co wywołało kontrowersje oraz protesty niektórych tenisistek i legend tenisa. Pojawiły się wątpliwości dotyczące braku równości i zachowania praw kobiet oraz osób LGBTQ+, związane z obowiązującym prawem szariatu w Arabii Saudyjskiej.

Mimo to, dyrektor naczelna WTA Ventures zapewnia, że każda osoba, niezależnie od orientacji seksualnej czy religii, będzie mile widziana. Obiecuje ona klarowne i czytelne wytyczne odnośnie zakwaterowania i uczestnictwa osób o różnych orientacjach płciowych i religijnych. Mimo kontrowersji i ograniczeń, znaczna część zawodniczek i menedżerów popiera rozegranie turnieju w Arabii Saudyjskiej z powodów finansowych.

Pula nagród będzie wynosić 15,25 mln dol., co jest zbliżone do męskiego Mastersa w Turynie. Po zerwaniu współpracy z Chinami, taki zastrzyk finansowy dla WTA będzie bardzo pomocny.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *