Robert Lewandowski

Hiszpanie wykryli słowa Grzegorza Laty. Zauważyli jeden szczegół – .

Zwrócono uwagę na jeden szczegół w wypowiedzi Grzegorza Laty na temat Roberta Lewandowskiego przez hiszpańską prasę. Dziennikarze katalońskiego “Sportu” skomentowali to, zwracając uwagę na unikanie bezpośrednich porównań z kapitanem reprezentacji Polski, co było tematem w rozmowie. Podano możliwą przyczynę tego unikania.

Kapitan reprezentacji Polski od początku roku strzelił już 11 bramek w barwach Barcelony, która zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej. Grzegorz Lato nawet pochwalił ostatnio Roberta Lewandowskiego. Król strzelców mistrzostw świata z 1974 r. pochwalił kapitana reprezentacji Polski w rozmowie z TVP Sport, określając go jako najlepszego zawodnika Polski i światowej czołówki.

Komentarze Laty nie umknęły hiszpańskim mediom. Dziennikarze katalońskiego “Sportu” podkreślają, że legendarna postać polskiej piłki bardzo chwaliła napastnika Barcelony. Zauważyli też, że unikał bezpośrednich porównań z kapitanem reprezentacji Polski, co tłumaczą czterdziestoletnią różnicą między nimi.

Były piłkarz nie mógł odnieść sukcesu poza granicami Polski do 1980 r., ponieważ rząd polski zabraniał wyjazdów swoim zawodnikom przed osiągnięciem 30 lat. Lato tłumaczył, że nie ma porównania, ponieważ jest o blisko 40 lat starszy od Lewandowskiego.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *