Michał Sołowow

Polak posiada większy majątek niż Jordan i Ronaldo! Miliardowe bogactwo –

Najwyżej spośród nich uplasował się Michał Sołowow. Mimo że na co dzień pochłania go działalność biznesowa, pozostaje czynnym sportowcem, a swoim majątkiem przebija takie gwiazdy sportu jak Michael Jordan czy Cristiano Ronaldo. Znaleźli się na niej ci, których majątek przekracza miliard dolarów. Do tego grona należy ośmiu Polaków.

Podobnie jak w poprzednich latach, najwyższym miejscem w zestawieniu może poszczycić się Michał Sołowow, tym razem sklasyfikowany na 398. pozycji (na 2781). Jego majątek szacuje się na 6,9 mld dol. Co interesujące, Polak znajduje się znacznie wyżej na liście od Michaela Jordana, którego majątek oszacowano na 3,2 mld dol. Z kolei na liście nie można znaleźć m.in.

Cristiano Ronaldo i Leo Messiego, których majątki są szacowane poniżej jednego miliarda dolarów. To jednak nie wszystko, bo inwestuje także m.in. w spółki handlowe, technologie oraz odnawialne źródła energii. Pomimo dużego zaangażowania w świat biznesu, wciąż ma czas na sport, który od dzieciństwa był jego wielką pasją.

Startował w wyścigach rajdowych jeszcze jako nastolatek, ale musiał porzucić tę pasję z powodu braku funduszy. Wrócił po latach. W 2000 r. Tym razem nic nie stało już na przeszkodzie, by zrobić kolejne kroki w motosporcie. W pierwszych latach startów nie odniósł znaczących sukcesów, ale z czasem zaczął spisywać się coraz lepiej.

61-latek ma na swoim koncie m.in. liczne tytuły wicemistrzowskie, które zdobywał nie tylko w Polsce, ale i Europie. W 2015 r. ogłosił zakończenie kariery, ale pięć lat później wrócił do swojej pasji i wciąż pozostaje jej wierny.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *