Arka Gdynia

Tyle warta jest gdyńska Arka. Kwoty robią wrażenie –

Arka Gdynia ma nowego właściciela, Marcin Gruchała, który zadeklarował wielkie inwestycje w klub. Chce przywrócić Arce stabilność i zapewnić jej sukces sportowy. Informacje na temat kwoty, jaką zapłacił za klub są sprzeczne, ale Gruchała zapewnia, że suma 25 mln PLN to zdecydowanie przesada.

Wraz z zakupem klubu Gruchała zobowiązuje się do spłaty długów w wysokości 4,5 mln PLN. Planuje także dokapitalizowanie spółki, przeznaczając blisko 10 mln PLN na spłatę zobowiązań i inwestycje infrastrukturalne. W dłuższej perspektywie, mówi o budowie boisk, modernizacji infrastruktury oraz stworzeniu metodologii szkolenia młodzieży.

Wsparcie finansowe ma pochodzić zarówno z własnych środków, jak i być pozyskiwane z zewnętrznych inwestorów oraz środków publicznych. Nowy właściciel planuje także reorganizację zarządzania klubem oraz metodologii działania na kolejne lata. Zależy mu na znalezieniu osób zaangażowanych w długofalowy projekt sukcesu Arki i nie spieszy się z podjęciem decyzji w kwestii nowych kadrovicznych.

Gruchała nie określił jeszcze, jak długo będzie prezesem, ale zadeklarował, że chce odcisnąć swoje piętno na klubie oraz w otoczeniu organizacyjnym Arki. Nie wyklucza także innych stanowisk w ramach klubu.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *