ŁKS Commercecon Łódź

ŁKS liderem w pierwszym meczu o piąte miejsce! –

Polskie siatkarki drużyny Moya Radomka Radom oraz ŁKS Commercecon Łódź rywalizują o piąte miejsce w tegorocznych rozgrywkach. W pierwszym spotkaniu zwyciężyła drużyna Alessandro Chiappiniego.

Teraz obie drużyny walczą o piątą lokatę na zakończenie sezonu. W pierwszym meczu wtorkowego popołudnia drużyna z Łodzi prowadziła, pokonując ekipę z Radomia 3:1 na wyjeździe.

Siatkarki Alessandro Chiappiniego pokazały świetną dyspozycję już w pierwszym spotkaniu, notując wysoką skuteczność przyjęcia i ataku. W drugiej partii, podopieczne Jakuba Głuszaka były bliskie doprowadzenia do remisu, lecz gdy pojawiła się Zuzanna Górecka w polu serwisowym, gospodynie straciły sześć punktów z rzędu, przegrywając ostatecznie seta.

Mimo to radomiankom udało się zwyciężyć w trzecim secie dzięki świetnej grze Moniki Gałkowskiej. Zakończenie meczu przyniosło zwycięstwo ekipie Chiappiniego przy wyniku 25:15 w czwartej odsłonie.

Statuetką MVP została nagrodzona Klaudia Alagierska-Szczepaniak, która zdobyła 16 punktów. Rewanżowe spotkanie o piąte miejsce, będące zarazem ostatnim meczem obu drużyn w sezonie, odbędzie się w sobotę o godzinie 19:00 w łódzkiej Sport Arenie.