ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Rozliczenie ZAKSY: Co się dzieje z najlepszym zespołem w Europie? –

To się stało! Wielkiej ZAKSY zabraknie w play-off PlusLigi. Komentatorzy używają różnych metafor, aby opisać tę sportową katastrofę, która dotknęła trzykrotnych triumfatorów Ligi Mistrzów.

Pytanie brzmi, co teraz będzie z zespołem z Kędzierzyna-Koźla i czy kadrowicze z ZAKSY odbudują się w reprezentacji Polski? Łukasz Kadziewicz porównuje ZAKSĘ do pięknego, ale podziurawionego jachtu, który osiadł na mieliźnie. Jakub Bednaruk pisze, że drużyna z Kędzierzyna-Koźla jest jak luksusowe Audi RS6, które zapomniano zatankować olejem i wymienić opony, co doprowadziło do zatarcia silnika.

Zespołowi ZAKSA, której logo przez wiele lat było symbolem doskonałości, nagle przyszło załamanie, a wszyscy zastanawiają się, co spowodowało, że najlepsza drużyna Europy doznała porażek w Pucharze Polski, Lidze Mistrzów i na koniec w PlusLidze. Nawet po złotych latach Mostostalu, kiedy klub stanął pod znakiem zapytania, drużyna z Kędzierzyna-Koźla walczyła w play-off. Teraz w ćwierćfinale ZAKSY zabraknie, co pokazuje skalę upadku, a przy okazji siłę PlusLigi.

Kontuzje, nieszczęścia i problemy osobiste dotknęły siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla, co musiało wpłynąć na dyspozycję zespołu. Nawet w optymalnym składzie, który w maju 2023 roku zdobył trzeci triumf w Lidze Mistrzów, kędzierzynianie przegrywali mecze. Sześć ostatnich porażek z rzędu sprawiło, że wicemistrzów Polski nie zobaczymy w play-off.

Wygląda na to, że ZAKSA została złamana, a potrzebna jest dokonanie uczciwego rachunku sumienia, aby po klęsce wstać i pójść dalej. Czy ZAKSA podniesie się po klęsce, czy już w przyszłym sezonie na krajowym podwórku znowu zobaczymy wielki zespół? Liderzy zespołu odchodzą, szukając szczęścia w innych klubach.

Będzie to nowa szansa dla ZAKSY, aby odnaleźć swoją siłę i powrócić do szczytów. Oceniając dzisiaj ZAKSĘ, należy pamiętać, że przez trzy ostatnie lata dostarczyła więcej wzruszeń, radości i sukcesów niż wszystkie pozostałe drużyny przez dekady. Oddajmy więc hołd osiągnięciom ZAKSY i zachowajmy szacunek dla wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w to niezapomniane widowisko.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *