HIIT (High Intensity Interval Training)

¿Quieres quemar más grasa y mejorar tu condición física? Apuesta por este entrenamiento –

Ten trening jest szybki i przynosi zadziwiające efekty. Brakuje ci czasu na dłuższe treningi lub nie wiesz, jak rozpocząć przygodę z ćwiczeniami? Wyniki naukowca Martina Gibaly pokazują, że nawet kanapowcy z nadwagą mogą poprawić swoją kondycję dzięki zaledwie kilku minutom ćwiczeń tygodniowo. Od 2004 r. opublikował różne raporty badawcze dotyczące efektów treningu interwałowego o wysokiej intensywności.

W swojej książce “The 1 Minute Workout” wyjaśnia, w jaki sposób, zgodnie z jego badaniami, plany treningowe muszą być zaprojektowane tak, aby optymalne wyniki można było osiągnąć w jak najkrótszym czasie. Naukowcy doszli do wniosku, że trening interwałowy o wysokiej intensywności jest prawdopodobnie najbardziej efektywnym treningiem, jaki kiedykolwiek opracowano naukowo. HIIT, czyli High Intensity Interval Training, to intensywny trening interwałowy, który znajduje się na szczycie listy popularnych międzynarodowych trendów fitness publikowanych co roku przez American College of Sports Medicine. Trening interwałowy można precyzyjnie dostosować do użytkownika i jego potrzeb.

Można go zatem zindywidualizować, dzięki czemu każdy może uzyskać formę — zwłaszcza ci, którzy w ogóle nie trenują, ponieważ uważają, że nie mają czasu. HIIT jest szczególnie idealny dla tych z nas, którzy cierpią na skrajny brak czasu, na przykład ludzi biznesu, którzy ciągle podróżują, ale także pełnoetatowych rodziców. Czerpiąc inspirację z brytyjskiego badania z 2011 r., badającego minimalną dawkę treningową, która może jeszcze poprawić zdrowie, opracowaliśmy nasz plan, który trwa zaledwie minutę i jest skierowany do osób wcześniej nieaktywnych, które chcą poprawić swoją kondycję przy możliwie najkrótszym treningu. Zaledwie trzy minuty intensywnych ćwiczeń tygodniowo obniżyły ciśnienie krwi o sześć do ośmiu procent i zwiększyły wydolność sercowo-oddechową o 12 procent, co oznacza, że zmniejszyło się ryzyko skrócenia średniej długości życia i rozwoju chorób przewlekłych.

Dla osób nieuprawiających sportu, głównie nieaktywnych, było całkowicie możliwe skompresowanie korzyści sercowo-oddechowych płynących ze 135 minut tradycyjnego treningu wytrzymałościowego — trzech 45-minutowych treningów tygodniowo — do jednej minuty ciężkiego wysiłku fizycznego, również wykonywanego trzy razy w tygodniu. *Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. * *Bądź na bieżąco! * *Obserwuj* *nas w Wiadomościach Google.

*

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *