Hubert Hurkacz

Sensacja w Monte Carlo! Obrońca tytułu Rosjanin już wyeliminowany –

W drugiej rundzie imprezy odpadł obrońca tytułu sprzed roku Andriej Rublew. Rosjanin uległ 4:6, 4:6 Australijczykowi Alexeiowi Popyrinowi, który jest klasyfikowany na 46. miejscu w rankingu ATP.

Przez porażkę Rublew straci olbrzymią liczbę punktów w tym zestawieniu, a to są znakomite wieści dla Huberta Hurkacza. Przez porażkę Rosjanin od poniedziałku będzie uboższy aż o 955 pkt.

W zestawieniu live strata Hurkacza do niego wynosi 310 “oczek” i dobry rezultat w Monte Carlo może pozwolić wrocławianinowi na przeskoczenie rywala. Stracił podanie już w trzecim gemie meczu i nie zdołał odrobić strat w pierwszej partii.

Zupełnie inny przebieg miał drugi set. Rublew prowadził w nim 3:1, ale od tej pory wygrał tylko jednego gema i pożegnał się z imprezą w Monte Carlo.

W rankingu live Rublew jest na szóstym miejscu, a Hubert Hurkacz na siódmym. Gdyby Polak utrzymał tę pozycję, a może nawet przeskoczył Rosjanina, to będzie na najwyższej lokacie w swojej karierze.

Dotychczas nigdy nie zajmował miejsca wyższego niż ósme. *Kiedy Hurkacz dotarł do Monte Carlo?

„Mów do mnie Hubi, nie specjalista od ziemi”. Ok. godz.

13.45 jego rywalem będzie Roberto Bautista-Agut. W innych meczach, które rozpoczęły trzeci dzień turnieju w Monako Karen Chaczanow wygrał 4:6, 6:4, 6:3 z Francisco Cerundolo, Alex de Minaur pokonał 2:6, 6:2, 6:3 z Tallonem Griekspoorem, a Lorenzo Sonego okazał się lepszy w stosunku 6:4, 7:5 od Felixa Auger-Aliassime’a.

*

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *