Wisła Kraków

PZPN podjął decyzję w sprawie Pucharu Polski. Wiadomo, co z kibicami Wisły Kraków – .

Kibice Wisły Kraków jednak będą mogli obejrzeć mecz finałowy rozgrywek o Puchar Polski, który odbędzie się w Warszawie. Szef Białej Gwiazdy groził wcześniej bojkotem w przypadku odwrotnej decyzji PZPN. Sukces krakowian został przykryty przez zakaz udziału kibiców Białej Gwiazdy w wyjazdowych meczach tej drużyny w Pucharze Polski.

Nałożono go za wydarzenia z listopada 2022 r., gdy w Lublinie na boisko poleciały race. Wisła aż do półfinału w obecnym sezonie grała tylko u siebie, więc fani nie zdążyli odcierpieć swojej kary. Przed finałem władze Wisły ogłosiły, że realizacja zakazu przy okazji meczu finałowego będzie skutkowała bojkotem tego meczu.

Po rozpoznaniu wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN o zawieszenie kary dyscyplinarnej zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców, orzeczonej w stosunku do Klubu TS Wisła SA 22 listopada 2022 r. w wymiarze 3 meczów, a nadto po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN i pismem Klubu TS Wisła Kraków S.A., postanowiła:

* – przychylić się do wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN i zawiesić wykonanie wyżej wymienionej kary na okres próby wynoszący 3 (trzy) lata. Komisja Dyscyplinarna PZPN wzięła pod uwagę, że orzeczona kara nie mogła zostać wykonana w ciągu ostatnich dwóch lat ze względu na to, że Klub rozgrywał wszystkie mecze Pucharu Polski w charakterze gospodarza.

Złożenie i rozpoznanie wniosku nastąpiło w oparciu o treść art. 165 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, zgodnie z którym jeżeli orzeczona przez organ dyscyplinarny kara nie została wykonana co najmniej w połowie, podmiotami uprawnionymi do złożenia przedmiotowego wniosku są jedynie Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego, Rzecznik Dyscyplinarnego lub Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Komisja Dyscyplinarna dodatkowo poucza Klub oraz kibiców, że w przypadku powtarzającego się naruszania zasad bezpieczeństwa i porządku na stadionie, będzie zobligowana do zastosowania najsurowszych kar dyscyplinarnych, w tym wykluczenia Klubu z przyszłych rozgrywek Pucharu Polski.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *