Tenis

Iga Świątek i czołówka kobiecego tenisa –

Wypowiedzi Niemki Andrei Petković z sugestiami na temat częstszych meczów pomiędzy czwórką czołowych tenisistek stały się tematem rozmów na łamach Eurosportu. Zdaniem Petković, gdyby te zawodniczki grały ze sobą częściej, mogłyby stać się wielkimi gwiazdami sportu na całym świecie. Podkreśliła także, że jest ważne, aby zawodniczki zapewniły sobie więcej zwycięstw i tytułów, co z kolei doprowadziłoby do wzrostu ich popularności. Petković zaznaczyła, że obecnie zbyt rzadko dochodzi do pojedynków pomiędzy tymi tenisistkami, pomimo że jest to częste zjawisko na przykład podczas Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie.

Wyraziła nadzieję, że zmiana w tej kwestii spowoduje, iż zawodniczki staną się gwiazdami, które będą błyszczeć nie tylko w świecie tenisa, ale także poza nim. W innym kontekście, Polka rywalizuje w biało-czerwonych barwach w meczu przeciwko Szwajcarii w Billie Jean King Cup. W pierwszym meczu zmierzy się z Simoną Waltert. Dla niej jest to istotna rozgrywka, ponieważ potrzebuje występu, aby zapewnić sobie olimpijską kwalifikację na turniej w Paryżu.

Następnie na kort wyjdą Magdalena Fręch i Celine Naef. Pierwszy mecz zaplanowano na piątek 12 kwietnia o godzinie 14.00.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *